2021-10-05_13-01-48-hotel_housekeeper_job.jpg
Persource S.R.L.

Cameristă - Hotel Cluj

Oras de lucru
Cluj-Napoca
Industrie
Ospitalier - Hotel / Pensiuni / Cazare
Departament
Menaj / Curatenie
Functia
camerista hotel

Rolul de cameristă este de a curăța și întreține atât camerele oaspeților, cât și zona de servicii și spațiile publice ale hotelului, asigurându-se că sunt îndeplinite toate cerințele legate de igienă, de menaj și că se oferă un spațiu confortabil atât pentru clienți, cât și pentru angajați.

Cerințe:

  • Experiență în industria serviciilor de turism, de preferință în cea de ospitalitate;
  • Rezistență la efort fizic;
  • Disponibilitate în a învăța noi tehnici de curățenie și lucrul cu noi echipamente;
  • Abilitatea de a îndeplini mai multe sarcini în același timp;
  • Abilitatea de a lucra sub presiune;
  • Competențe necesare: comunicare, spirit de echipă, organizare, atenție la detalii, atitudine pozitivă, nivel ridicat de energie;
  • Calități: credibilitate, onestitate, integritate, entuziasm, personalitate deschisǎ, flexibilitate;

Principalele responsabilități:

  • Amenajează și pregătește camerele pentru primirea oaspeților;
  • Îndepărtează praful și lustruiește mobilierul și corpurile de iluminat;
  • Curăță și igienizează toaletele, dușurile/căzile, blaturile și chiuvetele;
  • Aprovizionează băile cu prosoape curate, articolele de toaletă și alte consumabile;
  • Pregătește paturile și schimbă lenjeria; Aspiră și curăță covoarele și mochetele;
  • Mătură,aspiră, șterge și lustruiește podelele;
  • Folosește echipamentele de curățare specifice;
  • Respectă standardele de curățenie și procedurile de lucru ale hotelului
  • Curăță oglinzile, geamurile și suprafețele din sticlă;
  • Se ocupă de golirea recipientelor pentru gunoi și eliminarea deșeurilor;
  • Curățarea și netezirea draperiilor;
  • Monitorizează stocul produselor de curățare și realizează comenzile în baza necesarului;
  • Raportează eventualele nereguli, defecțiuni sau deteriorări constatate în zonele de lucru.

Ofertă:

Salariul fix lunar peste medie.
Bonuri de masă.
Asigurare medicala.

Brand hotelier al Clujului, cu o personalitate puternică și un nivel al ospitalității greu de egalat. Cu un design contemporan și o eleganță specifică marilor orașe occidentale.