2021-03-03_17-54-51-contabil .jpg
Persource S.R.L.

Contabilitate - in Someseni

Oras de lucru
Cluj-Napoca
Industrie
Echipamente / Instrumente / Unelte de lucru
Departament
Economic / Financiar / Contabilitate
Functia
referent de specialitate financiar-contabilitate

Intocmire de diverse situatii contabile,statistice, administrative.

Cerințe:

  • Studii superioare absolvite in cadrul unei facultati de profil financiar/contabil (reprezinta un avantaj specializarea Contabilitate si Informatica de Gestiune);
  • Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara intr-o companie cu specific de productie, cuprinzând toate aspectele activității financiar-contabile.
  • Cunostinte financiar-contabile aprofundate, cunostinte solide privind legislatia in vigoare din domeniul financiar-contabil, fiscal, cunoasterea practicilor contabile ale unei companii de nivel mediu;
  • Experienta de lucru cu un soft de contabilitate (Clarvision - constitue un avantaj)
  • Limba engleza nivel mediu

Principalele responsabilități:

  • Organizează și coordonează contabilitatea operațiilor de capital, contabilitatea imobilizărilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea terților, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor și rezultatelor, contabilitatea angajamentelor și altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune în conformitate cu legislația în vigoare, supraveghează reconcilierea și închiderea conturilor;
  • Coordonarea activitatilor legate de tranzactiile economice ale companiei din contabilitatea primara, financiara si de gestiune avand ca obiectiv respectarea cerintelor in ceea ce priveste legislatia contabila si fiscala Elaborarea balanței de verificare si a situatiilor financiare anuale la termenele stabilite de legislaţia în vigoare;
  • Verifica contabilitatea de gestiune pentru a se asigura de corectitudinea consumurilor de stocuri si obtinerilor de produse finite ;
  • Intocmirea declaratiilor privind obligatiile de plata catre buget: TVA, Obligatii de plata la Bugetul statului, taxe si impozite, impozit pe profit/venit, Intrastat etc;
  • Inregistrarea și/sau verificarea înregistrărilor zilnice efectuate de echipa din subordine;
  • Intocmirea diferitelor situații financiare și rapoarte la cerere în funcție de cerințele companiei

Ofertă:

  •  Colectiv tanar si dinamic,
  •  Societate in dezvoltare si posibilitate de dezvoltare personala
  •  Salariu net pe luna: 400 - 500 €
  •  Bonuri de masa
  •  Tip job: Full time

Partener Persource companie cu capital Norvegian, producatoare de echipamente de ventilatie.