2020-05-02_1-23-31-stivuitorist 8.jpg
Persource S.R.L.

Motostivuitorist

Oras de lucru
Cluj-Napoca
Industrie
Metal / Mecanica
Departament
Depozit / Gestiune / Arhiva
Functia
stivuitorist

Incarcare/descarcare, manipulare si depozitare a produselor si ambalajelor in conditii de siguranta cu ajutorul transpaletului, electrostivuitorul si motostivuitorul

Cerințe:

Studii medii Minimum 1 an experienta in functia de stivuitorist
Cunostinte elementare privind manipularea si depozitarea produselor alimentare, practica si igiena muncii
Atestat ISCIR Abilitati aritmetice Indemanare si spirit practic
Bune abilitati de lucru in echipa si de comunicare

Principalele responsabilități:

- Realizeaza activitatile de incarcare/descarcare, manipulare si depozitare a produselor si ambalajelor in conditii de siguranta cu ajutorul transpaletului, electrostivuitorul si motostivuitorul, respectand indicatiile sistemului informatizat de gestiune al depozitului (WMS);
- Opereaza in sistemul SAP cu ajutorul scanerului toate miscarile de stocuri efectuate in timpul schimbului;
- Comunica in timp real catre managerul direct toate situatiile neconforme cu procedurile si instructiunile de lucru;
- Asigura in permanenta, starea buna de lucru a uneltelor si a echipamentelor;
- Cunoaste si aplica instructiunile de securitate si sanatate in munca si pentru situatiile de urgenta;
- Manevreaza cu atentie produsele si bunurile cu care lucreaza astfel incat sa nu le deterioreze.

Ofertă:

- Pachet competitiv de compensatii si beneficii;
- Bonuri de masa;
- Posibilitatea de lucru intr-o companie multinationala de renume;
- Transport asigurat la locul de munca - decontarea tranportului;
- Mediu de lucru organizat;

Partener Persource - constructii mecanice si lacatuserie metalica cu prelucrari mecanice CNC