2020-10-02_18-32-33-2019 buyer purchaing manager.png
Persource S.R.L.

Referent Furnizori – Aprovizonare - Import - Logistica (cart. Someseni)

Oras de lucru
Cluj-Napoca
Industrie
Comert / Retail
Departament
Aprovizionare / Achizitii

Mentinerea relatiei cu furnizorii externi, efectuarea comenzilor in functie de stocul necesar, organizarea si monitorizarea transportului.

Cerințe:

Ne dorim sa :
• Ai experienta in munca administrativa, import, transport;
• Ai abilitati foarte bune de comunicare si de lucru in echipa;
• Fii o persoana responsabila, organizata, integra, orientata catre atingerea obiectivelor;
• Ai capacitate de planificare si previzionare;
• Ai minime cunostinte de comert exterior, transport international de marfuri, conditii livrare, conditii plata;
• Ai cunostiinte solide de operare PC (pachet Office);
• Ai experienta in achizitia de placi ceramice (reprezinta avanataj);
• Cunosti limba engleza la nivel cel putin mediu.

Principalele responsabilități:

  • Stabilirea si intretinerea relatiei cu funizorii de produse din portofoliu;
  • Trimiterea comenzilor, pe email la furnizori;
  • Solutionarea neconcordantelor aparute la receptia fizica a marfii;
  • Organizarea activitatii de transport a marfii;
  • Realizarea grupajelor de marfa si stabilirea rutelor de incarcare;
  • Identificarea si contactarea transportatorilor externi; incheierea de contracte cu acestia;
  • Solutionarea problemelor aparute pe timpul transportului, care tin de companie;
  • Realizarea vamuirii marfii achizitionate de la furnizorii din afara UE.

Ofertă:

• pachet salarial atractiv;
• posibilitatea de a-ti consolida si dezvolta cariera intr-un mediu de lucru placut, dinamic, profesionist, in cadrul unei echipe tinere si motivate;
• instruire constanta;
• decontarea abonamentului CTP-Cluj;
• bonuri de masa.

Partener Persource, companie cu activitate comerciala la nivel national.