2022-11-14_18-02-40-2022-11-14 Contabil Cluj-Napoca.png
Hummark
Hummark

Accountant / Contabil - Cluj-Napoca

Oras de lucru
Cluj-Napoca
Industrie
ONG / Non profit / Fundatii
Departament
Economic / Financiar / Contabilitate
Functia
contabil bugetar

Bune cunoștințe în interpretarea legilor și obligațiilor naționale relevante .

Cerințe:

Cerinte pentru postul de Accountant/Contabil;

  • Experiență profesională îndelungată (minimum trei ani) într-o poziție similară,
  • Diploma universitară și experiență de lucru în ONG reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe în domeniul resurselor umane;
  • Experiență în contabilitate, analiză și monitorizare;
  • Cunoștințe de legislație în domeniul contabilității și resurselor umane;
  • Capacitatea de a oferi sprijin, îndrumare și instruire a părților interesate din interiorul și exteriorul organizației
  • Bune abilități analitice și conceptuale;
  • Abilități medii de comunicare (scris și oral) în limba engleză;

Principalele responsabilități:

Responsabilitatiile unui Accountant/Contabil;

  • Se asigura că termenele limită sunt respectate de părțile interesate (interne și externe),
  • Gestionare a timpului;
  • Se asigura că părțile interesate (interne și externe) înțeleg și urmează în mod corespunzător procedurile și liniile directoare;
  • Operare in MS Office și software SAGA;
  • Interpretarea legilor și obligațiilor naționale relevante (muncă, impozite, asigurări sociale etc.);

Ofertă:

  • Salariu motivant, tichete de masa
  • Mediu de lucru placut
  • Dezvoltare profesionala
  • Laptop si telefon de lucru