2022-11-16_13-17-39-2022-11-16 Online sales manager cluj-napca.png
Hummark
Hummark

Online Sales Manager

Oras de lucru
Bucuresti, Cluj-Napoca
Industrie
Transport / Logistica / Import-Export
Departament
Vanzari online / e-Commerce
Functia
director vanzari / account manager

Proiectează strategia pentru clienții online și promovarea prin platformă.

Cerințe:

Cerinte pentru postul de Online Sales Manager:
  • Studii superioare;
  • Minim 2-3 ani experiență într-o poziție similară de vânzare în canalul on-line/e-Commerce;
  • Experiență în vânzări în piața de FMCG;
  • Experiență în vânzări atât B2B cât și B2C;
  • Excelente cunoștințe privind activitățile de comerț și marketing în canalul online;
  • Cunoașterea, înțelegerea aspectelor specifice pieței/canalului respectiv privind mediul online;
  • Orientat către rezultat și simț antreprenorial;
  • Limba engleză la nivel avansat constituie un avantaj;

Principalele responsabilități:

Responsabilitatiile unui Online Sales Manager:
  • Optimizează și dezvoltă activitățile de marketing și trade marketing pe baza analizelor și oportunităților de marketing;
  • Este responsabil(ă) de realizarea forecast-ului de vânzări online, de planificarea vizitelor și de dinamica prețurilor;
  • Identifică oportunități de business și stabilește noi clienți de tip KA pentru canalul online pentru a genera creștere;
  • Negociază contractele comerciale; Monitorizează activitatea competiției;

Ofertă:

  • Asigurare privata de sanatate in cadru Medlife;
  • Zile suplimentare de concediu;
  • Tichete de masa;
  • Prime de sarbatori;
  • Telefon si tableta bonus lunar din vanzari;