2022-11-17_15-27-01-2022-11-17 Tehnician Frigotehnist si HVAC Cluj.png
Hummark
Hummark

Tehnician Frigotehnist și HVAC - Cluj-Napoca

Oras de lucru
Cluj-Napoca
Industrie
Educatie / Invatamant / Training
Departament
Specialisti / Tehnicieni
Functia
tehnician frigotehnist

Asigură întreținerea, reglarea, repararea, executarea de manevre, montarea și controlul echipamentelor instalațiilor frigorifice (hidraulică și automatizare).

Cerințe:

Cerinte pentru postul de Tehnician Frigotehnist și HVAC :

  • Cunoștințe tehnice în domeniul frigului comercial și industrial, pentru instalații cu diferite tipuri de agenți frigorifici (freon, dioxid de carbon, amoniac);
  • Experiență în domeniul frigotehnic (instalații freon, CO2, NH3) de minim 5 ani;
  • Studii superioare de specialitate (instalații termice sau altă specializare tehnică) – avantaj.
  • Cunoștinte despre mentenanța instalațiilor frigorifice;
  • Cunoștințe despre instalații frigorifice pe amoniac constitue avantaj;
  • Cunoștințe de operare PC;
  • AutoCAD (citire planuri);
  • Limba Engleză (mediu);
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate pentru deplasări în țară (scurte);

Principalele responsabilități:

Responsabilitatiile unui Tehnician Frigotehnist și HVAC : ·
  • Asigură diagnosticarea și remedierea deficienţelor de funcţionare ale echipamentelor instalaţiei frigorifice şi propune măsuri specifice pentru remedierea acestora;
  • Stabileşte necesarul de materiale (piese de schimb, AMC – uri şi echipamente specifice) şi se asigură de recepţionarea şi montarea lor;
  • Asigură întreţinerea curentă a instalaţiei frigorifice;
  • Se ocupă de punerea/ scoaterea în și din funcţiune a instalaţiei frigorifice;
  • Efectuează montaje de echipamente în parametrii de calitate, conform cărții tehnice a utilajelor;
  • Răspunde de calitatea reparațiilor efectuate.

Ofertă:

  • Tichete de masă,
  • Prime de Sărbători;
  • Mașină de serviciu;
  • Echipamente/dotări, scule de lucru performante/de calitate;
  • Diurnă deplasări;
  • Plată ore suplimentare
  • Asigurare de muncă suplimentară pentru accidente, indisponibilitate temporară, spitalizare;
  • Bonusuri diverse – progres, lucrare la timp, fără eveniment deosebite pe șantier;
  • Pachet salarial competitiv.