2022-11-17_15-25-54-2022-11-17 Tehnician 3D CLUJ.png
Hummark
Hummark

Tehnician 3D - Cluj-Napoca

Oras de lucru
Cluj-Napoca
Industrie
Electronica / Electrotehnica / Electrocasnice
Departament
Specialisti / Tehnicieni
Functia
tehnician proiectant electronica

Efectuarea testelor dimensionale (2D si 3D) conform specificatiilor tehnice ale produselor.

Cerințe:

  • Studii medii / superioare finalizate, in domeniul tehnic;
  • Experiența de lucru cu echipamente de testare (subler, micrometru, comparator);
  • Cunoștințe temeinice de desen tehnic;
  • Cunoștințe de operare in programul PC Dimis - nivel de baza (reprezinta un avantaj)
  • Cunostinte de limba engleza si MS Excel la nivel mediu;
  • Disponibilitate de lucru in 3 schimburi: luni-vineri;
  • Abilitati dezvoltate de organizare si de a prioritiza sarcinile de lucru.
  • Atentie: gandeste si planifica inainte de a actiona,atentie la datele introduse in raportari;
  • Cooperare: dorinta de implicare in diverse proiecte si capacitatea de a socializa in interes de serviciu;

Principalele responsabilități:

  • Executarea corectă si validarea testelor si realizarea rapoartelor de testare;
  • Configurarea echipamentelor pentru testare (montaje mecanice, dispozitive de fixare, incarcare programe);
  • Cunoasterea documentatiei tehnice (desene, programe) necesare testelor dimensionale;
  • Gestionarea probelor intrate in laborator pentru testare dimensionala si manipularea corecta a pieselor, conform standardului;
  • Efectuarea testelor pentru dezvoltarea produsului, validarea proiectelor noi sau de transfer, validarea materialelor noi - oferirea de suport pentru activitatile departamentului P0 / P30;

  • Pachet financiar competitiv: salariu peste media pietei, al 13-lea salariu,
  • Tichete de masa,
  • Tichete cadou (Craciun, Paste, 8 martie pentru femei, 1 iunie daca ai copii)
  • Sistemul de evaluare anual si intalniri regulate unu la unu cu superiorul ierarhic;
  • Asigurare medicală privată - servicii
  • Oportunitatii de pregatire interna si externa specifice planului de dezvoltare a carierei;