2022-11-03_13-56-00-2022-11-03 ELECTRICIAN BUCURESTI.png
Persource S.R.L.

Electrician - Bucuresti

Oras de lucru
Bucuresti
Industrie
Energetica / Eoliana / Solara / Nucleara
Departament
Constructii / Instalatii / Santier
electrician constructor montator aparataj si cabluri de joasa tensiune

Executa lucrari de instalatii electrice joasa tensiune, realizeazã mеntеnanţa si rezolvara incidentele.

Cerințe:

Cerinte pentru postul de Electrician;
  • Studii superioare de specialitate (preferabil Facultatea de Electrotehnica/Energetica);
  • Experienta minim 1 an in domeniu similar,
  • Cunoastere echipamente electrice si de automatizare;
  • Cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
  • Cunostinte de operare PC, MS Office;
  • Comunicativ, dinamic, organizat, responsabil, proactive;
  • Certificat de calificare/autorizare în meseria de electrician;
  • Permis categoria B - avantaj

Principalele responsabilități:

Responsabilitatiile unui Electrician:
  • Realizeazã mеntеnanţa/execuţia echipamentelor/ instalaţiilor/ sistemelor/ dispozitivelor Intervine operativ pentru rezolvarea incidentelor la solicitarea şefului punctului de lucru/de echipã;
  • Executã modificãri pe echipamentele/ instalaţiile/ sistemele/ dispozitivele
  • Realizarea cablarii si a conexiunilor necesare pentru implementarea sistemelor de securitate tehnica, conform proiectelor;
  • Instalarea si punerea in functiune a sistemelor de securitate si curenti slabi
  • Executa lucrari de instalatii electrice joasa tensiune pentru constructii civile si industriale
  • Executa probe si verificari la aparatajul electric si accesorii;
  • Realizare necesar de materiale pentru executarea lucrarii;
  • Raspunde de sculele, utilajele, aparatele, dispozitivele, uneltele etc. pe care le are in custodie.

Ofertă:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Prima de Craciun si Paste;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala,
  • Traininguri periodice;
  • Asistenta in invatarea si insusirea programelor de lucru specifice;