2022-11-07_14-54-15-2022-11-07 ELECTRICIAN CURENTI SLABI CLUJ-NAPOCA.png
Persource S.R.L.

Inginer Curenti Slabi-Cluj Napoca

Oras de lucru
Cluj-Napoca
Industrie
Energetica / Eoliana / Solara / Nucleara
Departament
Inginer / Inginerie
electrician constructor montator aparataj si cabluri de joasa tensiune

Cautam Inginer Curenti Slabi cu peste 2 ani experiență în Constructii / Instalatii, Inginerie, Proiectare civila / indstriala.

Cerințe:

Cerinte pentru postul de Inginer Curenti Slabi:
  • Studii superioare de specialitate (preferabil Facultatea de Electrotehnica/Energetica);
  • Cunoasterea echipamente electrice si de automatizare;
  • Cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
  • Cunostinte de operare PC, MS Office;
  • Comunicativ, dinamic, organizat, responsabil, proactive;

Principalele responsabilități:

Responsabilitatiile unui Inginer Curenti Slabi:
  • Participa la vizite tehnice impreuna cu reprezentantii clientului pentru stabilirea solutiilor de amplasare a echipamentelor;
  • Analizeaza datele tehnice primite de la client si/sau alti subcontractori;
  • Coordoneaza executia lucrarilor de trasee si cablare, furnizarea echipamentelor specifice, montajul si instalarea acestora, conform proiectului aprobat de beneficiar;
  • Instaleaza aparatura primita conform specificatiilor tehnice ale acestora pentru asigurarea functiunilor proiectate;
  • Urmareste graficul de realizare al lucrarilor, il revizuieste atunci cand e cazul si sesizeaza managementul in cazul intarzierilor, pentru luarea unor masuri;
  • Coordoneaza punerea in functiune a instalatiilor, proba de anduranta de 72 de ore, instruirea personalului beneficiarului si predarea manualelor de utilizare;
  • Pregateste receptia obiectivului finalizat, si participarea la receptie;

Ofertă:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Prima de Craciun si Paste;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala,
  • Traininguri periodice;
  •  Asistenta in invatarea si insusirea programelor de lucru specifice;